![](http://www.chiosgarden.gr/wp-content/uploads/2018/03/a94bf7060b1305f737e49505cfe9b9b4.jpeg)
Ένα ταξίδι στα αστέρια ετοιμάζονται να κάνουν στα Νένητα. Το Σάββατο 10 Μαρτίου στις 19.00 στο Δημοτικό Σχολείο Νενήτων θα πραγματοποιηθεί αστρομάθημα από την υποψήφια δρ. αστροφυσικό Στέλλα Μπουλά, η οποία ήδη εργάζεται στο Εθνικό Αστεροσκοπείο Αθηνών.
Η συνέχεια της βραδιάς θα δοθεί στις 20.30 με αστροπαρατήρηση στο Βοτανικό Κήπο Νενήτων, εφόσον ο καιρός το επιτρέπει. Τα τηλεσκόπια θα παραχωρήσει ο Σύλλογος Αστρονομίας Χίου.